ЦВК встановила невідповідність окремих кандидатур, внесених до складу ТВК, вимогам Виборчого кодексу України

ЦВК встановила невідповідність окремих кандидатур, внесених до складу ТВК, вимогам Виборчого кодексу України
4764 ПЕРЕГЛЯДІВ

О 12:00 10 серпня Центральна виборча комісія розпочала свою роботу в режимі засідання. Про це повідомили у державному органі.

Як зазначив Голова Комісії Олег Діденко на початку засідання, Комісія в напруженому режимі, працювавши практично цілодобово, завершила опрацювання майже 28 тисяч подань кандидатур до складу територіальних виборчих комісій. Це дозволило перейти до першого з трьох наступних етапів формування складу ТВК.

“На першому з них ми повинні встановити невідповідність окремих кандидатур вимогам Виборчого кодексу України, до чого зараз і перейдемо. Після завершення першої частини цього засідання Комісії його роботу буде продовжено. На нас очікують проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій. А згодом, третій етап – їх формування”, – наголосив Олег Діденко.

Відтак, Комісія, розпочавши засідання, встановила невідповідність окремих кандидатур, внесених до складу обласних, районних (крім районів в АР Крим), міських (крім міст в АР Крим), районних у місті Києві виборчих комісій, вимогам Виборчого кодексу України та відхилила їх.

Так, до Комісії надійшли подання місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій сесії Верховної Ради України поточного скликання разом із доданими до них документами щодо кандидатур до складу ТВК. Окрім того, місцевих організацій політичних партій “СОЛІДАРНІСТЬ ЖІНОК УКРАЇНИ” і “ЗА МАЙБУТНЄ”, які уклали угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори. А також – зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.

Розглянувши зазначені подання Комісія встановила, що на порушення вимог Кодексу деякими суб’єктами подання кандидатур до складу ТВК було одночасно внесено одних і тих самих осіб та не підтверджено надання такими особами згоди на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб’єкта подання кандидатур. А також – осіб, які не мають права голосу та, які є посадовими та службовими особами органів державної влади і органів місцевого самоврядування, працівниками правоохоронних органів.

Крім того, до складу окремих ТВК було внесено кандидатури неналежними суб’єктами їх подання, поза встановленими Кодексом строками або у більшій кількості.

Окремі подання внесено не за формою, встановленою Комісією, та/або вони не містили передбачених Кодексом відомостей, не підписані керівником місцевої організації політичної партії та/або не скріплені відповідною печаткою або до них не додано копії паспортних документів пропонованих осіб.

Також за результатами проведеної відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців” перевірки було встановлено, що деякими суб’єктами подання внесено кандидатури, які за даними Держреєстру померли або визнані судом недієздатними.

В засіданні Комісії оголошено перерву. Про час його продовження буде повідомлено додатково.

Теги: Інформаційне агентство, новини України, новини України і світу,Центральна виборча комісія,місцеві вибори
Автор: News Ukraine
Мої відео