"Сила і честь". Таємничий Смешко

"Сила і честь". Таємничий Смешко
14412 ПЕРЕГЛЯДІВ

Однією із найбільших загадок президентських виборів 2019 року стало п’яте місце Ігоря Смешка.

До 2019 року маловідомий широкому загалу спецслужбіст за досить короткий проміжок часу спромігся набрати 6,04% на виборах. Тоді Смешко зумів перегнати навіть одного з найвпізнаваніших депутатів – Олега Ляшка.

На той момент чи не головним двигуном піару Смешка був відомий інтерв’юер Дмитро Гордон, який без комплексів агітував за кандидата в президенти на всіх можливих майданчиках, а на парламентських виборах навіть очолив штаб "Сили і честі".

Треба визнати, образ Смешка досить продуманий – старший поміркований чоловік з досвідом роботи у спецлужбах, має політичний досвід, орієнтується на пострадянську інтелігенцію віком 50+.

Спеціально чи за збігом, але його імідж дуже нагадує образ Анатолія Гриценка. Але за рахунок новизни і підтримки різних медіагруп генерал-полковник Смешко обіграв полковника Гриценка.

Щоправда, навіть Гордон не допоміг партії Смешка потрапити під купол Ради: за "СіЧ" проголосували лише 3,82% українців. Однією з основних причин такого низького результату на виборах був надто строкатий склад першої десятки партійного списку Смешка.

Там був і колишній начальник Генштабу ЗСУ, якого звинуватили в держзраді, Володимир Замана, і ексдепутати "Самопомочі" Іван Мірошниченко, Олена Сотник та Ірина Сисоєнко, і глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. У першій десятці знайшлося місце і колишньому СБУшнику, і навіть митнику-підводнику.

За останній рік рейтинг Смешка майже не змінився і коливається в межах плюс-мінус 4%.

Людям, які звикли черпати інформацію з Інтернету, могло б здатися дивним – як це "Силі і честі" вдається утримувати позиції. Адже жодної активності Смешка в павутині не видно.

Відповідей на ці питання є дві. По-перше, сьогодні ніхто системно не працює проти Смешка і його партії. У його бік немає особливої критики конкурентів, та й зрештою Гриценко після парламентських виборів наче зник.

По-друге, ніхто не скасовував фактор Гордона, який щотижня є гостем відразу кількох шоу на телеканалі Ахметова "Україна 24". Смешко рідше, але регулярно буває на "Україна 24". Останні тижні він постійний гість на шоу Савіка Шустера на каналі "Україна".

Але що більше доводиться спостерігати за потугами Смешка і його партії, то більше напрошуються аналогії з усе тим же Гриценком. Ніби відібравши у Гриценка виборця, Смешко автоматом отримав і його карму: бути правильним мужиком, який на виборах ніколи нікуди не проходить, повідомляє pravda.com.ua

Теги: Сила і честь, новини України, новини України і світу,Інформаційне агентство,політика
Автор: News Ukraine
Мої відео