Остаточний відлік. Скільки ОТГ існуватиме в Україні та чому зникає з мап частина вже утворених

Остаточний відлік. Скільки ОТГ існуватиме в Україні та чому зникає з мап частина вже утворених
671 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перший позов щодо оскарження рішення уряду про перспективні плани областей вже надійшов до Окружного адмінсуду Києва. Позивається Шаровечківська ОТГ на Хмельниччині. Перспективний план, затверджений урядом наприкінці квітня, передбачає приєднання територій громади до великої Хмельницької міської ОТГ.

За даними Асоціації ОТГ, долю Шаровечки повторять близько 120 об’єднаних громад, а це приблизно 10% із тих, які пройшли шлях добровільно. Однак остаточно казати про кількість незадоволених доволі складно. Не всі з громад, які ліквідовують, досі чітко заявили про свою незгоду. У ще одній профільній організації – Всеукраїнській асоціації громад (ВАГ) – також занепокоєні через рішення ліквідувати утворені громади. В їхньому переліку – 49 ОТГ в 17 регіонах, які недоцільно ліквідувати. Там зазначають, що цифри не остаточні.

Навіть у противників нинішніх перспективних планів є різниця у підходах. Іван Фурсенко, перший заступник керівника ВАГ, зазначає, що його організація не проти ліквідації громад у тих випадках, якщо вони сформовані всупереч логіці. За його словами, ключовим критерієм має стати дотримання методики формування. «Формат об’єднання треба робити логічним, щоб він існував принаймні до 2025-2030-го року. Дійсно є перекоси у низці місцевостей. Передусім там, де громади утворені, межують одна з одною, але при цьому всі неспроможні та з малою кількістю населення (1300-1700 осіб). Тому формат їхнього об’єднання є абсолютно реальним», - зазначає Фурсенко.

Натомість Олександр Корінний, голова Асоціації ОТГ, переконаний, що передусім слід зважати на позицію самих громад. «Станом на 25 травня, є чотири-п’ять громад, які згодні на об'єднання між собою або приєднання до іншої території. Їх влаштовує такий варіант. Інші громади проти. Особливо там, де немає навіть логіки», - каже він.

За його словами, кількість позовів до уряду суттєво збільшиться вже після 27 травня. На цей день уряд запланував ухвалення перспективних планів останніх трьох областей – Львівської, Одеської та Запорізької. Після цього почнеться судова тяганина.

«З 49 ОТГ-членів нашої Асоціації, які збираються ліквідувати, фактично всі підтвердили, що готують та подають позови. Ми як Асоціація не можемо виступати стороною, але кожна громада оскаржить Постанову Кабміну з затвердження перспективного плану, якщо її в ньому немає», - каже Корінний.

Ще один співрозмовник

Мої відео