Глава Єврокомісії поставила під сумнів офіційні результати виборів у Білорусі

Глава Єврокомісії поставила під сумнів офіційні результати виборів у Білорусі
718 ПЕРЕГЛЯДІВ

Глава Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн засудила силові дії стосовно протестувальників у Білорусі та закликала оприлюднити точні результати президентських виборів.

"Я закликаю білоруську владу забезпечити точний підрахунок і оприлюднення голосів на вчорашніх виборах", - написала глава ЄК у Twitter.

Вона наголосила: "утискам і жорстоким репресіям стосовно мирних демонстрантів немає місця в Європі".

Фон дер Ляєн закликала "дотримуватися у Білорусі основоположних прав".

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, на яких, за попередніми даними ЦВК республіки, нинішній глава держави Олександр Лукашенко набрав 80,23% голосів, а його основний суперник Світлана Тихановська - 9,9%.

Штаб кандидата в президенти Білорусі Тихановської не визнає озвучених ЦВК республіки попередніх підсумків виборів, заявила агентству "Інтерфакс-Захід" її прес-секретар Ганна Красуліна. "Озвучені ЦВК підсумки виборів не відповідають реальності й абсолютно суперечать здоровому глузду", - заявила Красуліна.

Після оголошення ввечері в неділю офіційних попередніх результатів виборів у Мінську та деяких інших містах Білорусі розпочалися акції протесту, які припинили співробітники силових структур.

Теги: вибори
Автор: News Ukraine
Мої відео