До максимального терміну ув’язнення засуджено жительку Луганщини, яка брала участь в організації псевдореферендуму

До максимального терміну ув’язнення засуджено жительку Луганщини, яка брала участь в організації псевдореферендуму
391410 ПЕРЕГЛЯДІВ

За публічного обвинувачення прокурорів Лисичанської окружної прокуратури Луганської області місцеву мешканку визнано винною у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Їй призначено максимальне за інкримінованими статтями покарання ‒ 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права впродовж 15 років обіймати посади в органах влади.

Прокурори у суді довели, що одразу після повномасштабного російського вторгнення вчителька однієї зі шкіл району почала співпрацювати з ворогом.

У вересні 2022 року жінка взяла участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо «приєднання» тимчасово окупованої території Луганщини до складу рф.

Засуджена була «членом ДВК № 1402 територіальної виборчої комісії м. Лисичанська». Так зване «волевиявлення» проходило в приміщенні одного з місцевих дитсадків.

Вона особисто перевіряла паспорти громадян, видавала «бюлетені», вносила відомості про місцеве населення до фейкових списків виборців та підраховувала «голоси».

За участь в організації незаконного волевиявлення отримала від окупантів грошові кошти.

Вирок ухвалено заочно. Покарання засуджена відбуватиме з моменту затримання.

Наразі жінка оголошена у розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

 

Пресслужба Луганської обласної прокуратури (за матеріалами Лисичанської окружної прокуратури)

 

Мої відео